Haber

Abdurrahman Tutdere: Dağıtım Şirketlerinin Telafisi Olmayan Zararlara Karşı Hukuksuz Eylemleri Nedeniyle Kapanan Akaryakıt İstasyonlarından Biri…

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, dağıtım şirketlerinin hukuka aykırı çalışmaları nedeniyle kapatılan akaryakıt istasyonlarının sahiplerinin mağdur edildiğini belirterek, “Maddi olarak telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşıyorlar. EPDK lisanslı dağıtım şirketlerinin yasa dışı faaliyetleri işini kaybetmesine ve birçok aileyi maddi sıkıntıya sokmasına neden oldu” dedi.

Abdurrahman Tutdere, dağıtım şirketlerinin düzenlediği sahte faturalar nedeniyle mühürlenen akaryakıt istasyonlarındaki sorunları TBMM gündemine taşıdı. Genel Kurul’da konuşan Tutdere, Adıyaman’da 28, Türkiye genelinde ise 1.250 ruhsatlı akaryakıt istasyonunun mühürlenerek faaliyetlerine son verdiğini belirterek, “AKP iktidarının politikaları, yanlış uygulamaları ve hukuksuz tutumları birçok kişiyi mağdur etmeye devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli illerinde işlettiği ve ödediği vergilerle ülkemize katkı sağlayan 1.250’den fazla akaryakıt istasyonu bayii, gerçek ve tüzel kişi karşılaştıkları hukuksuzlukların kurbanı olmaktadır.

TAZMİNAT IMK İNANILMAZ HASARLARLA YÜZLEŞİN S”

Abdurrahman Tutdere sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maddi olarak telafisi mümkün olmayan kayıplarla karşı karşıya kalıyorlar. EPDK lisanslı dağıtım şirketlerinin hukuka aykırı faaliyetleri nedeniyle binlerce istasyon mühürlendi ve faaliyetleri durduruldu. Bu uygulama binlerce çalışanın işini kaybetmesine neden oldu, birçok kişinin de mağdur olmasına neden oldu. maruz bıraktığınız gerçek ve tüzel kişi tacirlerin mağduriyetlerini giderin diyorum, gereğini yapın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu