Ekonomi

Accenture satın alma şirketi Insight Sourcing’i satın alıyor

NEW YORK & ATLANTA – Küresel bir profesyonel hizmetler şirketi olan Accenture (NYSE: ACN), stratejik kaynak bulma ve satın alma hizmetleri sağlayıcısı Insight Sourcing’i satın almak için anlaşma yaptığını duyurdu. Satın almanın amacı Accenture’ın özel sermaye, tüketim malları, perakende, teknoloji ve endüstriyel segmentler de dahil olmak üzere çeşitli sektörlere yönelik kaynak bulma ve satın alma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Insight Sourcing, müşterilerin çeşitli malzeme ve hizmetler için maliyetleri optimize etmelerine ve sözleşmeler müzakere etmelerine yardımcı olmasıyla tanınır. Bu satın almanın, Accenture’un Tedarik Zinciri ve Operasyonlar fonksiyonu içindeki Kaynak Kullanımı ve Satın Alma uygulamalarına yaklaşık 220 kaynak bulma danışmanı eklemesi bekleniyor. Ayrıca Insight Sourcing’in 40’tan fazla teknoloji satın alma aracından oluşan paketi Accenture’un tekliflerine entegre edilecek.

Accenture’da kaynak bulma ve satın alma alanında küresel lider olan Rob Fuhrmann, satın almanın stratejik önemini vurguladı ve bunun Accenture’ı kaynak bulma ve satın alma danışmanlığı ve uygulama hizmetlerinin lider sağlayıcısı olarak konumlandırmada önemli bir adımı temsil ettiğini belirtti. Birleştirilmiş uzmanlık ve teknoloji yetenekleri, müşteri tedarik zincirlerinde verimliliği ve esnekliği artırmayı amaçlamaktadır.

Insight Sourcing’in mevcut portföyü, özel sermaye sektöründe 60’tan fazla şirkete hizmet vermeyi içermektedir ve bu satın alma, Accenture’ın, her ikisi de özel sermaye müşterilerini destekleyen Impendi ve The Shelby Group’u yakın zamanda satın alması sonrasında gerçekleşmiştir.

Merkezi Atlanta’da bulunan ve 2002 yılında kurulan Insight Sourcing’in aynı zamanda Insight Energy adında bir enerji tedarik ve yönetim şirketi de bulunuyor. İşlemin mali koşulları açıklanmadı ve satın almanın tamamlanması, düzenleyici onaylar da dahil olmak üzere alışılagelmiş kapanış koşullarına bağlı.

Bu genişleme, Accenture’ın Strateji ve Danışmanlık, Teknoloji, Operasyon, Endüstri X ve Müzik alanlarında kapsamlı hizmetler ve çözümler sunma stratejisinin bir modülü olup, 120’den fazla ülkedeki müşterileri için somut değer yaratmayı amaçlamaktadır.

Bu bilgi Accenture tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu