Haber

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, EYT nedeniyle emekli olan personelin tazminatı için borçlanma talebinin reddedildiğini açıkladı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, EYT nedeniyle emekli olan işçinin tazminatı ile işçiye ödenen beyin sarsıntısının tazmini için Belediye Meclisine getirilen borçlanma yetkisi talebinin AKP ve MHP meclis üyeleri tarafından reddedildiğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, borçlanma yetkisi talebiyle ilgili açıklama yaptı. Karalar, “EYT nedeniyle emekli olan işçinin tazminatı ve işçiye ödenen deprem tazminatı gibi yıllık bütçede öngörülemeyen ek gider kalemleri belediyelere yüklendi. Belediye Meclisi AKP ve MHP meclis üyeleri tarafından bu gerekçeyle reddedildi.Ne yapalım?Halkın hak ettiği tazminatı ödemeyelim mi?Ödeyeceğiz!Amaç bizi çalıştırmak değilse biz yine çalışırız. Niyet Adana’yı cezalandırmak, Adanalılar bu ayak oyunlarını unutmayacak.Sevgili hemşehrilerim, ben sadece bilgilendirme sorumluluğuyla yazıyorum.Sorunları aşmak,bizi güçlendirmektir.O birlikte destan yazmaya devam edecek.” . – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu