Ekonomi

Ankara’da 1.1 tonluk ‘Şahinbey’ boğa 170 bin TL’den alıcısını bekliyor

Ankara’da 1.1 tonluk ‘Şahinbey’ boğa 170 bin TL’den alıcısını bekliyor

ANKARA’da Kurban Bayramı öncesi satışa çıkarılan 1 ton 100 kilo ağırlığındaki ‘Şahinbey’ isimli boğa, pazarda ilgi odağı oldu. 2.5 yaşındaki boğa, 170 bin TL’lik fiyatla alıcı bekliyor.

Kurban Bayramı nedeniyle Ankara’nın birçok ilçesinde kurban pazarlarına kurbanlar getirildi. Gölbaşı ilçesine bağlı Oğulbey Mahallesi’nde kurulan pazar alanı tam kapasiteye ulaştı. Pazarda küçükbaş hayvanlar 4 bin ile 9 bin TL arasında, büyükbaş hayvanlar ise 35 bin ile 170 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu. Pazardaki en pahalı kurbanlık, 170 bin TL ve 1 ton 100 kilo simental fiyatıyla ‘Şahinbey’ isimli boğa oldu. Kars’ın Akkaya ilçesinde yaşayan Zafer Bozkurt’un yetiştirdiği 2,5 yaşındaki boğa, pazarın gözdesi oldu. Birçok kişinin talip olduğu ‘Şahinbey’ için verilen en yüksek teklif 160 bin TL oldu. Boğayı ortaklarıyla birlikte almak isteyen Selim Doğan, Zafer Bozkurt ile fiyatta anlaşamadı. ‘İLGİ, GÖRÜNÜM ÇEKTİR’ Zafer Bozkurt, memleketi Kars’ta hayvanların yayılış alanlarının geniş olması nedeniyle hayvanlarının düzgün geliştiğini söyledi. Bozkurt, “Kars’ın hayvanları hep ön safta. Kurbanımızın bedelini pazarlık ediyoruz. Pazarın elması olduğu için biraz çekiniyoruz. Mağdur pazarından sorumlu belediye zabıta amiri Ehliman Fazilet 1000 büyükbaş, 2 bin 700 küçükbaş ve keçi kapasitemiz var, hepsi dolu. Boş padokumuz yoktur. 23 Haziran’da kurbanlık güzellik yarışması düzenleyeceğiz. En güzel hayvana ödüller verecek.” .

Video: Duyuru Kurban pazarından genel detaylar-Zafer Bozkurt ile tekrar-Mağdur pazarından sorumlu zabıta amiri Ehliman Erdem ile görüşen Selim Doğan ile röportaj.Genel detaylar

Haber- kamera: Murat BEKMEZCI- Muhammet BAYRAM/ANKARA,-

focaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu