Haber

Baba-kız depremde hayat kurtarmak için mücadele etti

Adıyaman’ın Kahramanmaraş ilçesinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremi hisseden ve depremden sağ kurtulan baba-kız sağlık çalışanı, aynı ambulansla vatandaşların yardımına koşarak can kurtarmaya çalıştı.

Adıyaman’ın Mehmet Akif Mahallesi’ndeki 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından evlerinde yaşayan Adıyaman 112 Komuta Kontrol Merkezi’nin ambulans şoförü Abbas Çetin ve kızı sağlık görevlisi Emine Çetin, ailesiyle birlikte evlerinden çıktı. depremden sonra. Ailesini inanç yerine yerleştiren Abbas Çetin ve kızı Emine Çetin daha sonra kendi araçlarıyla 112 Komuta Kontrol Merkezine gelerek göreve başladı. Ambulansa binen baba-kız, 112 Acil Çağrı Merkezi tarafından kendilerine gönderilen ihbarla olay yerine giderek enkaz altında kalan veya yaralanan vatandaşlar için seferber oldu.

Hayat kurtarmak için çaba sarf ettiklerini belirten Abbas Çetin ve kızı Emine Çetin, birlikte çalışmaktan da mutluluk duyduklarını söyledi.

Ambulans şoförü Abbas Çetin, depremin olduğu geceyi anlatarak, “O gece 04.17’de deprem oldu. Canımızı zor kurtardık, normal bir deprem değildi, afetti. Toz, duman, yağmur vardı ve Her yer kar. Depremin ardından evden çıkarak ailemi güvenli bir alana götürdük. “O zamandan beri birlikte çalışıyoruz. O zamandan beri birlikte çalışıyoruz. Hayat kurtarmak için mücadele ediyoruz. Baba kız aynı yerde çalıştığımız için de çok mutluyum. Çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Sarsıntının olduğu geceyi anlatan sağlık görevlisi Emine Çetin, gözyaşlarını tutamayarak, “Zor bir dönemden geçtik. Babamın yanında çalışmak bir şeref, bir onur. O kadar çok hikâyeyle karşılaştık ki anlatamam.” söylemek. O gün büyük bir duygusal kriz yaşadık. Hayatta kalanlarımız için sevinirken, hayatını kaybeden vatandaşlarımız için çok üzüldük. Evlerin yıkıldığına tanık olduk, insanları kurtarmak için büyük çaba sarf ettik, etmeye de devam ediyoruz.” . – ADIYAMAN

haber-ayas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu