Haber

Bakan Kirişci: “Nurdağı ve İslahiye’nin en büyük şansı: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi”

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, depremden sonra Islahiye ve Nurdağı’nda aşevi kurulmasına gerek kalmadığını belirterek, “Nurdağı ve İslahiye’nin en büyük nimeti, Hatay ve Kahramanmaraş’tan ayrılan kısım, Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin ayakta olması çok büyük bir nimet.” .

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ağır hasar gören Nurdağı ilçesini ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Prof. yürütülen çalışma.

Gaziantep’in çalışmalarını takdir eden ve destekleyen herkese şükranlarını sunan Bakan Kirişci, “Biz buraya aşevi kurmamıza gerek olmadığı için seyyar mutfaklar kurmadık. Çünkü Nurdağı ve İslahiye’nin en büyük şansı büyükşehirimizin olması. belediye duruyor, Hatay’ı Kahramanmaraş’tan ayıran taraf. Bu çok büyük bir nimet. Artık çadırlar yerini konteyner kentlere bırakacak ve burada vatandaşlarımız prefabrik evlere yerleşecek” dedi.

Vatandaşların yaralarının sarılması için büyük çaba sarf edildiğini belirten Bakan Kirişci, “5 bin araç ve 15 bin işçi ile depremzedelerin yanında olmak için çaba sarf ettik. Bugün depremin üzerinden 32 gün geçti. Allah’a şükürler olsun” 1978’de bir vatandaşımızı enkaz altında şehit eden Nurdağı’mızın gerçekten tükendiği burada bu hareketliliği görünce çok mutlu oldum.”

Hızlı bir şekilde tarımsal üretime dönülmesi gerektiğini vurgulayan Kirişci, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çalışmalarına atıfta bulunarak şu sözlerle devam etti:

“Burada bizi ilgilendiren kısım üretim faaliyetlerinin prestiji ile bir an önce tarımsal üretime dönmeliyiz. Bu kapsamda hayvanları telef olan vatandaşlarımızın tespitine yönelik çalışmalarımız hızla devam etmektedir. traktör makine aynı şekilde devam ediyor.Ambarlar, ahırlar, ahırlar, ahırlar, “Kümesler zarar görmüşse tespit edilir. İl müdürlüğümüz ve ilçe müdürlüklerimiz bu çalışmaları yürütüyor. Toplamda 15 bin ton ücretsiz yemi vatandaşlarımıza dağıttık. Bunun 1.500 tonuna yakınını Gaziantep’e gönderdik ve çadır gönderdik.” – GAZİANTEP

camas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu