Ekonomi

Bank of New York hisseleri kazanç ve gelir artışıyla %2 yükseldi

NEW YORK – Bank of New York Mellon (NYSE: BK) 2024 yılı ilk çeyrek sonuçlarında olumlu bir sürpriz yaparak analist beklentilerini aşan kazanç ve gelir elde etti.

Finans kuruluşu, 1,19 $’lık konsensüs tahmininden 0,06 $ daha yüksek olan 1,25 $’lık düzeltilmiş EPS bildirdi. Çeyrek geliri de analistlerin beklediği 4,38 milyar doları aşarak 4,53 milyar dolar ile güçlü bir performans sergiledi.

Şirketin performansı piyasa tarafından olumlu karşılandı ve hisseler kazanç artışına tepki olarak %2 yükseldi.

BNY Mellon’un geliri geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla güçlü bir artış göstererek şirketin rekabetçi bir finansal ortamda büyümeye devam ettiğini gösterdi. Yönetim, güçlü çeyreği şirketin başarısının merkezinde yer alan stratejik odaklanma ve operasyonel yürütmeye bağladı.

BNY Mellon’un liderleri yaptıkları yorumlarda şirketin gidişatına duydukları güveni dile getirdi. CEO, “İlk çeyrek performansımız iş modelimizin gücünü ve müşterilerimize değer sunma taahhüdümüzü yansıtıyor” dedi. “Büyümeyi desteklemek için küresel platformumuzdan ve uzmanlığımızdan yararlanmaya odaklanmaya devam ediyoruz.”

Şirket finansal hizmetler dünyasında yol almaya devam ederken yatırımcılar BNY Mellon’un gelecekteki performansını yakından izleyecek. Fortune 100 şirketlerinin önemli bir kısmı ve dünyanın önde gelen bankalarıyla ortaklık geçmişine sahip olan BNY Mellon, sektörde önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Şirket basın açıklamasında önümüzdeki çeyrek ya da mali yıl için özel bir öngörüde bulunmazken, ilk çeyrekte elde edilen güçlü sonuçlar önümüzdeki yıl için olumlu bir hava yarattı. 31 Mart 2024 itibariyle, BNY Mellon saklama ve/veya yönetim altındaki varlıklarda 48,8 trilyon $ ve yönetim altındaki varlıklarda 2,0 trilyon $’ı denetleyerek küresel finans piyasasındaki önemli rolünün altını çiziyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu