Haber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum oy kullandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Oyunu kullanan her vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Onların iradesini sandığa yansıtmaları ülkemiz ve geleceğimiz için çok önemli. .” söz konusu.

Eşi Şengül Kurum ve kızı Hatice Zehra ile saat 10.45’te oy kullanacağı TEB Ataşehir Ortaokulu’na gelen kurum, yaklaşık 45 dakika sırada bekledi.

Sırası gelen Kurum, sandık görevlilerini selamlayarak kabineye girerek oyunu kullandı. Kızı Hatice Zehra, Kurumun oy pusulasının bulunduğu zarfı sandığa attı.

Bakan Kurum, okul bahçesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye’de 85 milyon kişinin demokrasi heyecanı içinde iradesini sandığa yansıtacağını belirterek, “Ülkemize, milletimize hayırlı olsun, 85 milyon büyük. Hindi.” söz konusu.

Bugünün aynı zamanda Anneler Günü olduğunu hatırlatan Kurum, “Eşim ve annemin Anneler Gününü kutluyorum. Başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Demokrasi adına büyük bir coşku yaşandığını belirten Kurum, “Oy kullanan her bir vatandaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Onların iradesini sandığa yansıtmaları ülkemiz ve geleceğimiz için çok önemli.” kutu.” terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yıldır milleti için gece gündüz demeden mücadele ettiğini ve 100 yılda yapılması gerekenleri yaptıklarını anlatan Kurum, şöyle devam etti:

“Şimdi bugün 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız milletimizin emanetidir. İnşallah milletimizle birlikte herkesin memnun olduğu, gençlerimizin haklarının olduğu, kadınlarımızın her şeye ulaştığı Türk Yüzyılını inşa edeceğiz. türlü haklar.”

Büyük ve güçlü bir Türkiye yolunda dünyanın en güçlü ekonomileri arasında yer almak için mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Kurum, “Daha önce de olduğu gibi aynı anlayışla, geride bırakma anlayışı ve ümidiyle çalışacağız. gençlerimize, çocuklarımıza çok daha nice yarınlara koşacağız.” söz konusu.

Kurum, sandık görevlilerine teşekkür ettikten sonra okuldan ayrıldı.

ciftlikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu