Ekonomi

Citi, potansiyel gelir artışı nedeniyle Accenture hisse senedi hedefini 430 dolara yükseltti

Cuma günü Citi, Accenture plc (NYSE:ACN) değerlendirmesini güncelleyerek fiyat hedefini bir önceki 385 dolardan 430 dolara yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Al notunu yineledi. Ayarlama, her yıl BT harcamalarının gücü için genellikle kritik olan Şubat-Mayıs döneminde gelir gelişimi beklentisini yansıtıyor.

Firmanın analisti, mevcut düşük görünürlüğe rağmen gelir artışında “sağlıklı bir eğim” elde edilip edilemeyeceğinin potansiyel bir göstergesi olarak Accenture için 21 Mart’ta yapılması planlanan mali ikinci çeyrek kazanç çağrısının altını çizdi. Analist, strateji danışmanlığı talebi genel olarak zayıf olsa da, Genel Yapay Zeka alanında olduğu gibi istisnalar olduğunu belirtti. Ayrıca, küçük projelere yönelik talepte bir toparlanma görülmedi.

Accenture’ın sözleşme rampaları devam ediyor, ancak hızlanma için bir baskı yok. Analist, Accenture’ın ilk görünümünün, işlerde agresif bir artışa gerek kalmadan ulaşılabilecek seviyelerde belirlendiğine dikkat çekti. Buna ek olarak, birleşme ve satın almalarda daha yüksek bir yörüngenin tahmin aralığının alt ucunu desteklemesi bekleniyor.

Raporda ayrıca Accenture’ın marjlarının ve serbest nakit akışının (FCF) daha yavaş proje rampalarından faydalanabileceği ve finansal sonuçlar üzerinde bir miktar kontrol sağlayabileceği belirtildi. Analist, Accenture’ın hisse senedi değerlemesinin son kazanç raporundan bu yana %10 artmış olmasına rağmen, hisse senedi fiyatında ilave yukarı yönlü hareketi haklı çıkarmak için daha fazla olumlu verinin gerekli olacağı sonucuna vardı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu