Haber

Edirne’den kısa kısa

Keşan Belediyesi grupları, Saros Körfezi kıyılarındaki sahipsiz hayvanları besledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı takımların Erikli, Yayla ve Danişment kıyılarında mama odaklarını doldurmaya devam ettiği belirtildi.

Keşan Belediyesinin sahipsiz hayvanları unutmadığı belirtilen açıklamada, “Vatandaşlarımızdan küçük bir de ricamız var, lütfen mama odaklarına koyduğumuz mamaları evinizde beslediğiniz can dostlarımız için mama kaplarından almayalım.” tabirleri kullanıldı.

İpsala’da kurtuluş günü etkinlikleri ertelendi

İpsala’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenecek aktifliklerin İstanbul’daki terör saldırısı nedeniyle ertelendiği bildirildi.

İpsala Belediyesinden yapılan açıklamada, 17 Kasım’da başlaması planlanan aktifliklerin ertelendiği belirtildi.

Açıklamada, aktiflik tarihinin duyurulacağı kaydedildi.

Belediye yerleri ihaleye çıkarılacak

İpsala Belediyesine ilişkin toprakların ihaleye çıkarılacağı belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, 9 bin 240 dekar arazinin açık arttırma yolu ile 29 Kasım Salı günü saat 10.00’da belediye düğün salonunda ihaleye çıkarılacağı bildirildi.

Arazilerin 1 yıllığına kiraya verileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“2023 yılı icar bedelinin yüzde 50’si ihale yerinde peşin ve nakit alınacak, kalan yüzde 50’si için de 1 Mart 2023 tarihli banka kesin teminat mektubu sözleşme imzalanmadan önce Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Kuru mahsuller için yüzde 50’si ihale yerinde peşin ve nakit alınacak diğer yüzde 50’si kontrat imzalamadan evvel İpsala Belediyesi banka hesabına yatırılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu