Ekonomi

Federal Ticaret Komisyonu rekor satın almayı durdurdu

ABD Federal Ticaret Komitesi (FTC), teknoloji devi Microsoft’un aynı zamanda “Call of Duty” oyununun da yapımcısı olan Activision’ı 69 milyar dolarlık bir mutabakatla satın almasını durdurmak amacıyla Perşembe günü şikayette bulundu.

Xbox’ın sahibi Microsoft, Ocak 2022’de oyun sektörü tarihinin en büyük satın alma anlaşmasında Activision’ı 68,7 milyar dolara satın almayı kabul ettiğini açıklamıştı.

Microsoft Başkanı Brad Smith, “Uzlaşmaya bir şans verilmesi gerektiğine inansak da, davamıza tam güven duyuyoruz ve davamızı mahkemede sunma fırsatını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Federal Ticaret Komisyonu ise Microsoft’un değerli oyun içerikleri satın alarak rakiplerini ezme siciline sahip olduğunun altını çizdi.

Federal Ticaret Komitesi Lideri Holly Vedova, “Microsoft, oyun alanındaki rakiplerini içerikten mahrum bırakacağını şimdiden gösterdi. Bu uygulama ile Microsoft’un hızla büyüyen ve birçok oyuncuya sahip olan oyun endüstrisindeki rekabete zarar vermesini engellemeye çalışıyoruz. en büyük bağımsız oyun stüdyosunu satın alarak dinamikler.” .

FTC’nin uygulanmasının ardından Microsoft ve Activision’ın hisselerinde düşüş görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu