Ekonomi

FTX’in teminat çöküşü

İflas eden kripto para platformu FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried iflasın çabucak öncesinde toplamda 51 milyar dolarlık teminat bedelinin silindiğini bildirdi.

Çalışanlarına yolladığı özür mektubunda Bankman-Fried 60 milyar dolar büyüklüğündeki teminatın iflasın çabucak öncesinde 9 milyar dolara kadar gerilediğini açıkladı.

Bloomberg tarafından görülen mektupta Bankman-Fried teminat çöküşüne münasebet olarak kredi sıkışması, sanal coin satış dalgası ve “bankaya hücum edilmesini” gösterdi.

İflas süreci devam ederken şirkete ait skandallar da ortaya çıkmaya devam ediyor. FTX’i temsil eden bir avukat “ciddi miktarda FTX varlığının çalındığı veya kayıp olduğu” bilgisini verdi. İflas sürecinin görüldüğü mahkemede ise hakim FTX alacaklılarının isminin şimdilik zımnî kalmasına müsaade verdi.

Binance’in fon görüşmeleri sürüyor

Bir sonraki domino taşı olarak görülen dijital varlık aracı kurumu Genesis’in ise bilançosunda 2,8 milyar dolar kredi büyüklüğü olduğu, bunun yüzde 30’unun Genesis’in ana ortağı Digital Currency Group dahil olmak üzere küme içi şirketlere verilen kredilerden oluştuğu belirtildi.

Endüstrinin en büyük oyuncusu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao kripto bölümü toparlanma fonuna nakit dayanağı sağlamak için geçtiğimiz hafta Abu Dabi’de görüşmeler yaptı. Kripto para sanayisinin geleceği belirsizliğini korurken kripto varlıklar şimdilik kayıplarını sınırlamış gözüküyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu