Yaşam

GotG 3, Marvel Evrenindeki Mutantları Açıklayabilir

Marvel Sinematik Evreni birinci ortaya çıktığında, mutantların sinema hakları Fox’ta olduğu için yazılan öykülerde mutantlara yer verilmiyordu. Sonrasında Disney’in Fox’u satın almasıyla birlikte mutantlar adeta konuta dönmüştü.

Yavaş yavaş Marvel yapımlarında mutant sözcüğünü duymaya başladık. Gelecekte bir Deadpool sineması daha izleyeceğimizi de biliyoruz. X-Men üzere grupların ve öteki mutantların kökeni çizgi romanlarda az bir X geni olsa da, sinematik kozmosta durum daha farklı olacak. Bu genin ortaya çıkışı, Guardians of the Galaxy 3 ile açıklanabilir.

Kimdir bu High Evolutionary?

Kısaca özetlemek gerekirse High Evolutionary (Herbert Edgar Wyndham), genetik mutasyonlar konusunda uzmanlaşmış ve evrimleri hızlandıran bir üstün berbattır. Genlerdeki değişimlere verdiğimiz ismin adı da bildiğimiz üzere mutasyon. High Evolutionary, insan üstü güçlere sahip bir bilim insanı olarak bu değişimi tetikleyebilir. 

Normalde High Evolutionary MCU’da yer almamasına karşın, ilk Ant-Man sinemasında gördüğümüz üzere dünyanın geçmişindeki bir noktaya gönderilebilir. Böylelikle geçmişte dünyadan ayrılışını lakin geriye genetik değişimleri bıraktığını görebiliriz.

Guardians of the Galaxy 3 hakkında şu anda çok fazla bilgi yok, Marvel sinema üzerinde kapalı kapılar akabinde çalışmaya devam ediyor. Tekrar de High Evolutionary’nin Rocket Raccoon’un genetik dönüşümünde rol oynamış olması hiç de şaşırtan olmaz.  Böylelikle GotG serisi tamamlanacak olabilir. 

Çizgi romanlardaki geçmişine baktığımızda High Evolutionary, daha evvel de mutant yetenekleri veren bir karakter olarak göze çarpıyor. Daha evvel MCU’da gördüğümüz Scarlett Witch ve Quicksilver’a da güçlerini çizgi romanda bu karakter vermişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu