Haber

Hac ön kayıtları yarın başlıyor: 11 Ekim’de sona erecek

Milyonlarca Müslüman, Diyanet’in kutsal topraklara ulaşmak için yaptığı açıklamayı dinledi.

Bugün önemli olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan geldi.

Ön kayıtlar yarın başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2024 kayıt ve güncelleme işlemlerinin 13 Eylül 2023’te başlayacağını duyurdu.

2024 yılında hacca gitmek isteyen vatandaşlar, 13 Eylül-11 Ekim tarihleri ​​arasında e-devlet üzerinden ön kayıtlarını tamamlayabilecek.

Hac kayıtları

2024 yılında hacca gitmek için ilk kez başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların ön kayıtları 13 Eylül – 11 Ekim 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak.

2024 yılı Hac ön kayıtları, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sadece e-Devlet üzerinden alınabilecek. İlk kez kayıt yaptıracak vatandaşlarımız 450 TL kayıt ücretini ödedikten sonra hac için ön kayıt yaptırabilecekler.

Hac ön kayıtları 13 Eylül – 11 Ekim tarihleri ​​arasında alınacak; Kayıt durumunun kontrol edilmesi, kategori değişiklikleri, iletişim ve adres bilgileri, küme güncellemeleri, kümeden ayrılma, kura il değişikliği ve çocuk adayların kayıtları gibi tüm işlemler e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Daha önce Hacca kayıt yaptıran ve durumunu değiştirmek istemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri Başkanlığımızca otomatik olarak yenilenecektir. İl, adres, bağlantı bilgileri ve konaklama türünde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden veya il ve ilçe müftülükleri aracılığıyla durumlarını güncelleyebilecek.

ortakoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu