Haber

Kapıköy Gümrük Kapısında 7 kilo metamfetamin ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Türkiye’ye giriş yapmak üzere Van’ın Kapıköy Gümrük Kapısı’na gelen bir aracın önüne gizlenmiş 7 kilo metamfetamin türü uyuşturucu ele geçirildi.

Yabancı menşeili idaredeki araç, Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıköy Gümrüğüne geldiğinde Gümrük Muhafaza ekiplerinin risk analizi ve hedefleme çalışmaları kapsamında riskli görülerek röntgen cihazına gönderildi. Yapılan taramada aracın ön iç kısmında şüpheli yoğunluk olduğu görüldü. Bunun üzerine ekipler, detaylı arama yapmak için aracı arama hangarına götürdü ve şüpheli yoğunluğun görüldüğü zula alanından bir alet yardımıyla görüntüler alınarak paketlerin söz konusu alana yerleştirildiği belirlendi. videoskop cihazı.

Pozisyonun prestiji ile başka türlü paketlerin çıkarılması mümkün olmadığı için aracın direksiyon ve torpido gözü kısmı çıkarılarak şüpheli bölgeye ulaşıldı. Söz konusu bölgede özel mekanizmaya doldurulan 16 paket tek tek çıkarıldı. Paketlerdeki maddelerden alınan numunenin uyuşturucu madde yayılım test cihazı ile yapılan analizi sonucunda maddenin metamfetamin olduğu belirlendi. Gruplar tarafından toplam 7 kilo metamfetamin türü uyuşturucu madde ele geçirildi.

Olayla ilgili soruşturma Van Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu