Haber

Konya’da Termometreler 40 Dereceyi Gösterdi

Konya’da termometreler 40 dereceyi gösterdi

KONYA – Kuzey Afrika’dan gelen kavurucu sıcaklar Konya’da etkisini göstermeye devam ediyor. Termometreler 40 dereceyi gösterirken bazı vatandaşlar arkadaşlarıyla birlikte ağacın gölgesine oturdu, bazıları da ağacın gölgesinde uyudu.

Konya, Kuzey Afrika’dan gelen sıcak hava dalgasının etkisi altına girdi. Haftanın en sıcak günleri olan Konya ve çevresinde mevsim normallerinin üzerinde olması ve hafta başından itibaren etkisini artıran sıcaklık 40 dereceye ulaştı. Vatandaşlar bunaltıcı sıcaktan korunmak için parkları boş bırakmadı. Bazı vatandaşlar arkadaşlarıyla birlikte ağacın gölgesinde otururken, bazıları da ağacın gölgesinde uyudu.

Bunaltıcı sıcaktan etkilenmemek için ağacın gölgesinde dinlenen Kerim Karagöz, “Bugün özellikle düne göre çok sıcak, hava durumuna baktım biraz daha sıcak olması bekleniyor” dedi. yarın daha soğuk ama bugün çok sıcak o yüzden arkadaşımla gölgede oturuyoruz.”

Arkadaşlarıyla gölgede oturan Bilal Kayahan, “Dün yine sıcaktı, bugün görüyoruz sıcaklık 40 dereceye çıkmış. Yandık, sıcakta oturuyoruz, şimdi burada oturuyoruz.” . Evde kalamayız, pencereyi açıyoruz, sıcak geliyor. Hava serin, o yüzden burada oturuyoruz.”

Meteorologlar ise mevsim normallerinin üzerinde olan bu sıcaklıklarda dışarı çıkılmaması tavsiyesinde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu