Haber

Marmaris Bozburun İçmesuyu Projesi İçin Paydaş Katılım Toplantısı Gerçekleştirildi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Bozburun Yarımadası’ndaki mahallelere ilave su sağlayacak 52 bin metrelik içme suyu projesi için tanıtım toplantısı yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Marmaris Bozburun Yarımadası’nda içme suyu projesine başlıyor. Proje kapsamında Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerini kapsayan toplam 52 bin metre içme suyu hattı yapılarak bölgelere kesintisiz su sağlanacak. Proje kapsamında MUSKİ Armutalan Abonelik İşleri 4.Şube Şefliğinde “Paydaş Katılım Toplantısı” gerçekleştirildi. Toplantıya Selimiye, Bozburun, Taşlıca, Söğüt muhtarları ile ticaret odası temsilcisi katılarak proje hakkında bilgi verildi.

 

İl genelinde sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlanması için çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, nihayet bu kapsamda Marmaris’te değerli bir projeyi hayata geçiriyor. Özellikle yaz aylarında içme suyunun yetersiz kaldığı ve yer altı kaynaklarının tuzlanması nedeniyle kaliteli su temininde bazı sorunlar yaşanan Bozburun bölgesinde içme suyu projesi yapılıyor.

Proje Büyükşehir Belediyesi İmkanlarıyla Yapılıyor

MUSKİ Genel Müdürlüğü, projenin uygulanması için 2016 yılından bu yana İller Bankası ve Tabii Kaynaklar Genel Müdürlüğü’ne kredi başvurusunda bulunurken, bu başvurulardan olumlu sonuç alınamadı. Bu nedenle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün Bozburun Yarımadası içme suyu projesinin hayata geçirilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynaklarını kullanması ve çalışmaların başlatılması talimatı üzerine hızla ihale süreci başlatıldı. Süreç kapsamında 18 Ağustos’ta ihalesi yapılacak ve ihale sonucuna göre en kısa sürede projenin üretimine başlanacak. Atatürk Barajı’ndan mahallelere su aktarımını sağlayacak 52 bin metre içme suyu hattının yanı sıra 3 adet içme suyu deposu, 3 adet pompaj merkezi ve 8 adet maslak yapılacak. Projenin tamamlanmasıyla Turunç, Bozburun, Selimiye, Söğüt, Bayır, Osmaniye ve Taşlıca Mahallelerindeki içme suyu sorunu tamamen ortadan kalkacak.     

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

eskipazar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu