Ekonomi

MDU Resources inşaat kolunu ayırıyor, Everus markasını piyasaya sürüyor

BISMARCK, N.D. – MDU Resources Group, Inc. (NYSE: MDU) inşaat hizmetleri segmentinin Everus Construction Group, Inc. olarak yeniden markalaştığını duyurdu. Bu hamle, şirketin yıl sonuna kadar işi ayrı, halka açık bir kuruluşa dönüştürme stratejisinin bir parçası olarak gerçekleşti.

Yeniden markalandırma girişimi, ilk olarak 2 Kasım 2023 tarihinde ilan edilen bölünme sürecinin tamamlanmasına yönelik bir adımdır. MDU Resources Başkanı ve CEO’su Nicole A. Kivisto, “İnşaat hizmetleri işinin yeniden markalandırılması, Everus’u MDU hisse senedi sembolünden ayrı, bağımsız, halka açık bir şirket olmaya hazırlıyor” dedi.

Everus İnşaat Grubu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük 10 özel inşaat hizmetleri işletmesinden biri olarak kabul edilmektedir. Elektrik ve mekanik müteahhitliğin yanı sıra çeşitli sektörlerde iletim ve dağıtım da dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunmaktadır.

Everus’un başkanı ve CEO’su Jeffrey S. Thiede, yeni kimlikle ilgili heyecanını dile getirerek, şirketin güvenlik ve işgücüne odaklanmayı sürdürürken aynı zamanda pazardaki markasını farklılaştırma konusundaki kararlılığını vurguladı.

Bölünmenin hissedar değerini ortaya çıkarması ve hem MDU Resources hem de Everus Construction Group için konsantre büyüme fırsatlarını teşvik etmesi bekleniyor. Ancak, bölünmeye ilişkin ileriye dönük beyanlar çeşitli risklere ve belirsizliklere tabidir ve gerçek sonuçlar tahminlerden önemli ölçüde farklı olabilir.

S&P MidCap 400 endeksinin bir üyesi olan MDU Resources Group, düzenlenmiş enerji dağıtımı ve inşaat hizmetleri işletmeleri aracılığıyla temel ürün ve hizmetler sunmaya devam etmektedir.

Bu yeniden markalaşma ve spinoff planı MDU Resources Group, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. Everus İnşaat Grubu’nun hizmetleri ve faaliyetleri hakkında daha fazla bilgi için, ilgili taraflar şirketin www.everus.com adresindeki web sitesini ziyaret edebilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

artuklu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu