Haber

Putin: Bryansk’ta Ukraynalı sabotajcılar tarafından terör eylemi

Rusya Devlet Lideri Putin, Kremlin’de düzenlediği görüşmede, ülkesinin Ukrayna sınırında yer alan Bryansk bölgesine sızan Ukraynalı sabotaj kümelerine mensuptu. “Sivillerin üzerine ateş açtılar. Ateş açtıkları araçta çocuklar da vardı.”söz konusu.

Putin, Ukraynalı sabotajcıların Bryansk bölgesindeki eylemleri nedeniyle “Yine terör eylemi, yine suç”ifadeleri kullandı.

Sınır bölgemize girerek sivillerin üzerine ateş açtılar. Önlerindekinin sivillerin olduğu bir araba olduğunu ve içinde sivillerin ve çocukların oturduğu sıradan bir Niva (Lada Niva arabası) olduğunu bile bile ateş açtılar.”dedi Rusya Devlet Başkanı, “Bizi tarihi hafızamızdan, tarihimizden, geleneklerimizden, dilimizden mahrum etmek isteyenler tam da bu kişilerdir”vurgu yaptı.

Rus lider, Ukraynalı neo-Nazi gruplarıyla da ilgili “İstediklerini alamayacaklar, onları ezeceğiz”vurgu yaptı.

Putin sözlerini şöyle sürdürdü: “Rus ordusunun askerleri, özel askeri operasyon sırasında görevlerini kahramanca yerine getiriyor; Rusya’yı, halkımızı neo-Nazilerden ve teröristlerden koruyorlar. Bu neo-Naziler ve teröristler Donbass’ta 8 yıl boyunca insanlara işkence edip öldürdüler.”

haberseyhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu