Haber

Taksim bombacısının anlattığı yalan ortaya çıktı! Kendisini kurtarmak için söylemiş

İstanbul Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde bu sabah adliyeye sevk edilen terörist Ahlam Albashir, emniyette verdiği yeni ifadesine ulaşıldı.

ALBASHIR’İN PALAVRA SÖYLEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Terörist, emniyetteki süreçlerinde, “Ben bir mağazanın önüne geldiğimde telefonuma kendime ait fotoğrafım gelince korktum, paniğe kapıldım. Şüphelinin ifadesinde “çantalarla otururken, kalktım bir mağazaya gittim. Bana Hacı bana bir fotoğraf attı. Seni izliyoruz çantaların yanına git’ dedi. Ben çantaların yanına gittim, korktum çantayı bırakıp Taksim’e gerçek yürüdüm” dedi.

KENDİSİNİ KURTARMAK İÇİN UYDURMUŞ

Ancak Emniyet ve istihbarat ünitelerince yapılan çalışmada, bayanın fotoğrafının çekilmediği, tabirinde bunu kendisini kurtarmak için söylediği ortaya çıktı. Polisin araştırmalarında bombacı bayanın hiç yerinden kalkmadığı, İstiklal Caddesi’nde ikinci bir kişi olmadığı belirlendi.

4 AY BOYUNCA ESENLER’DEN HİÇ ÇIKMAMIŞ

Saldırıyı yapan Ahlam Albashir, olaydan sonra bir taksiye binip Esenler’e gittiğini, burada Ahmet Jaskar’la buluşup Küçükçekmece’ye gittiklerini söyledi. Ahmet Jaskar’ın elindeki telefonu kırdığını söylediği öğrenildi. Öte yandan saldırganın 4 ay boyunca İyiler’den hiç çıkmadığı, “Uyuyan Hücre” olarak hareket talimatı aldıkları öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu