Ekonomi

Tata Technologies %15 hisse satışıyla halka arzını duyurdu

Otomotiv devi Tata Motors Ltd’nin bir yan kuruluşu olan Tata Technologies Ltd, mevcut hissedarların şirket hisselerinin %15’inden fazlasını satacağı ilk halka arz (IPO) planlarını duyurdu. Hissedarlık yeniden yapılandırmasının bir modülü olan halka arz, önümüzdeki Çarşamba aboneliğe açılacak ve Cuma günü kapanacak.

Mühendislik ve dijital hizmet sağlayıcısı, halka arzını 9 Mart’ta Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’na (Sebi) sunarak önemli bir adım attı; bu, Tata Group’un, Tata Danışmanlık Hizmetleri’nin 2004’teki arzından bu yana ilk halka arzını işaret ediyordu. Şirket, Kırmızı Ringgiti’ni sundu. 13 Kasım Pazartesi günü Maharashtra Şirketler Sicil Memuru ile Prospektüs.

Halka arzın amacı Tata Technologies için yeni fon toplamak değil, hissedarlığını yeniden yapılandırmak. Ana şirket Tata Motors şu anda %74 hisseye sahip ve 46,2 milyon hisseye eşdeğer olan %11,41 hisseyi elden çıkarmayı planlıyor. Alpha TC Holdings ve Tata Capital Growth Fund I gibi diğer paydaşlar da sırasıyla %2,4 ve %1,2 oranındaki hisselerini elden çıkaracak.

Bu duyuru, TPG Rise Climate’ın Ekim ayında 1.613,7 milyar Rupi karşılığında şirketteki %9,9 hisseyi satın almasının ve Tata Technologies’e 16.300 Milyon Rupi değerlemesinin ardından geldi. Satış, Tata Motors’un başlangıçtaki 81 milyon hisse satma planını neredeyse yarı yarıya azalttı.

Satışa teklif (OFS) yoluyla arz edilen toplam pay sayısı 60.850.278 adettir. Halka arzın resmi fiyat bandının yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu