Haber

Yenişehir Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Maddi Destek Sağlayacak

Yenişehir Belediyesi tarafından ilçede 51 amatör yetiştiriliyor. sporKulübe maddi destek sağlanacak.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Mersin Yenişehir Belediye Meclisi Kasım ayı Olağan Toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Yenişehir’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine nakdi yardım talebine ilişkin teklife ilişkin Plan ve Bütçe Kurulu, Eğitim Bilişim Gençlik Kurulu ve Sosyal Adalet ve Cinsiyet Eşitliği Kurulu’nun ortak raporu mecliste görüşüldü. Yenişehir Belediyesi’nin 51 amatör spor kulübüne toplam 650 bin TL tutarında mali destek sağlanmasına ilişkin unsur kabul edildi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, desteğin amatör spor kulüplerine hayırlı olmasını diledi.

LİSANS ÖĞRENCİLERİNE 6500 TL, ÖNLİSANS ÖĞRENCİLERİNE 300 BİN TL DESTEK VERİLECEK

Yenişehir Belediye Meclisi’nde, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için üniversiteye lisans ve önlisans düzeyinde giren Yenişehir öğrencilerine eğitim-öğretim desteği sağlanması önerisine ilişkin kurul raporu da görüşülerek kabul edildi. Yenişehir Belediyesi lisans öğrencilerine 6500 TL, önlisans öğrencilerine ise 3000 bin TL destek sağlayacak. Başvurular Yenişehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurulara ilişkin tüm detaylar sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

YENİŞEHİR HALK KART FİYATLARI ARTACAK

Yenişehir Kamu Kartı ekim ayı tutarlarının kart sahibi vatandaşların hesaplarına yatırıldığını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yılbaşından sonra aylık tutarlarda önemli bir artış yapacaklarını söyledi.

RAŞİT GALIP VE SÜREYYA AĞAOĞLU İSİMLERİ YENİŞEHİR’DE YAŞAYACAK

Meclis’te, Türkiye’nin First Lady Avukatı Süreyya Ağaoğlu ve eski Milli Eğitim Bakanı Raşit Galip’in isimlerinin Yenişehir Belediyesi parklarında yaşatılmasına ilişkin husus görüşüldü ve kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu