Haber

Zelenskiy, Putin’in konuşmasını dinlemediğini çünkü Herson’a yönelik saldırıların devam ettiğini söyledi.

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, saldırıların Herson’da devam etmesi nedeniyle Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in konuşmasını dinlemediğini bildirdi.

Zelenskiy, Ukrayna’nın başkenti Kiev’e temaslarda bulunmak üzere gelen İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Putin’in millete hitabını değerlendiren Zelenskiy, “Ne diyeyim. Konuşmasını takip etmedim çünkü o sırada Herson’da saldırılar oluyordu. 21 kişi yaralandı, 6 kişi hayatını kaybetti.” söz konusu.

Putin’in “ABD test ederse, Rusya da nükleer silah denemesi yapar” açıklamasını yorumlayan Zelenskiy, “Biz yetişkiniz. Bu kişi (Putin) önce onu korkutmaya karar verdi ve ardından bunu ABD’den bazı mesajlarla takip etti. falan filan. Böyle. Bu her zaman olur. Cidden, kimse bunu umursamıyor.” dedi.

Zelenskiy, Ukrayna liderinin ülkesinin yıkımına, asker ve sivillerin katledilmesine neden olduğunu savunan eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkında da, “Sayın Berlusconi… Evi her gün roketlerle bombalanmıyordu. , Allah’a şükür Rus ortağı bahçesine tankla girmedi, akrabalarını öldürdü ve arkadaşlarını mahvetmedi.” dedi.

Zelenskiy, bu trajedinin İtalya’da hiç yaşanmamasını ve kimsenin yaşamamasını dilediğini vurguladı.

Telegram kanalında da paylaşımda bulunan Zelenskiy, “Ortak barış pahasına İtalya ile ortak bir görüşü paylaşıyoruz. Bu nedenle hep birlikte Rus terörünü, tamamen sebepsiz ve saldırgan Rus savaşını bir an önce durdurmaya çalışıyoruz. ” terimini kullandı.

emirdag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu