Haber

AK Parti Milletvekili Akçadağ’daki yeni projeleri anlattı

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde temaslarda bulunan AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, “6 Şubat’ın izlerini silmeye kararlıyız, birlik ve beraberlik içinde tek bir vatandaşı mağdur etmeden yeni bir Akçadağ’ı inşa edeceğiz.”

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Mahmut Boyraz ve AK Parti Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi ile birlikte ziyaret ettiği Akçadağ’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu.

İlk olarak ilçe merkezindeki esnafı ziyaret eden Milletvekili İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak, Emlak Konut’un geçtiğimiz aylarda esnaf için yapımına başlanan “Akçadağ Çarşısı” için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Deprem nedeniyle işyerleri hasar gördü.

Yeni çarşı projesi kapsamında 19 dönüm alan üzerine 72 işyeri ve 100 kalıcı konut yapılacağını belirten Milletvekili Ölmeztoprak, esnaf ziyaretinin ardından Kotongölü Mahallesi’ndeki konteyner kentini ziyaret ederek talepleri dinledi. ve vatandaşların talepleri.

Milletvekili Ölmeztoprak, TOKİ’nin Başpınar İlçesi Lökomarlar mevkiinde 9 Haziran’da temeli atılan 316 kalıcı konut inşaatında fiziki olarak yüzde 90’ın 7 ayda tamamlandığını belirterek, inşaatı tamamlanan konutları teslim etmeyi hedeflediklerini belirtti. 2024 yılının ilk aylarında faydalanıcılarına ulaştırmaya hızla devam ediyor.

İlçe genelinde devam eden köy evi çalışmaları hakkında bilgi paylaşan Milletvekili Ölmeztoprak, “2 bin 173 köy evinin 1.050’sinde çalışmalar hızla devam ediyor. İnşallah Akçadağlı hemşehrilerimizle birlikte her şeyin güzel olduğu yılları göreceğiz, yaşayacağız” dedi. Mağduriyetleri gideriliyor. Özellikle de verdikleri direktiflerle şehrimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayanlar.” “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, tüm bakanlıklarımıza ve bağlı birimlerimize teşekkür ediyorum” dedi. -MALATYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu