Haber

Ayvalık’ta Yelken Ligi ILCA ilk etap yarışları başladı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2022 yılı Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışları başladı.

Ayvalık Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde, Balıkesir İl Spor Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Ayvalık Belediyesi’nin dayanaklarıyla gerçekleşmeye başlayan ortalarında Fenerbahçe ve Bulgaristan’ın da olduğu Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren 51 kulüpten 188 sportmen tıpkı vakitte ulusal kadroya girebilmek için ter döküyor.

6 gün sürecek yarışları izleyen Türkiye Yelken Federasyonu Mali ve İdari İşler Yöneticisi Kemal Almuslu, bu cins yarışların uzun müddettir Ayvalık’ta yapılamadığını hatırlatarak, “Yaklaşık 20 yıl sonra bugün ilk kez bu start verildi. Bu yüzden de biz de çok heyecanlıyız. Bu organizasyon kolay olmadı. Arkada ciddi bir ekip var. Bu organizasyona katkı veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmaları izleyenlerin arasında bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Türkiye’nin en uygun yelkencilerini yetiştiren Ayvalık’ta belli bir süredir yelken sporunun pasif hale geldiğini fakat kendisinin, Ayvalık Belediyesi’nin, kulüp idaresinin ve en değerlisi üyelerin ortak dayanaklarıyla geliştirilmeye ve hak ettiği noktaya tekrar getirmeye çalıştıklarını tabir etti.

Sporcuların, antrenörlerin, grupların ve yarışı izlemeye gelen sportmen ailelerinin konaklamalarının kış turizmine de katkı yapacağını vurgulan Lider Ergin, “Ümidimiz ve hedefimiz odur ki Ayvalık’ta bu sporu daha da hareketli hale getirmek ve ilerleyen süreçte uluslararası alanda su sporlarını ilçemizde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. O konuda iddialıyız diye düşünüyorum” dedi.

Balıkesir Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Lokman Arıcıoğlu ise Türkiye Yelken Federasyonu bünyesinde Yelken Ligi ILCA 1. Ayak Yarışları’nın Ayvalık’ta organize edilmesinden duyduğu memnuniyeti tabir ederek, “Ciddi bir katılım var. 51 kulüpten 188 sporcu yarışlarda ter döküyor. Biz inşallah burada daha fazla yarışların yapılmasını istiyoruz. Çünkü Ayvalık bu alanda çok özel bir yer” diye konuştu. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu