Ekonomi

CNH Industrial hisseleri güçlü gelir artışıyla değer kazandı

BASILDON, İNGİLTERE – CNH Industrial N.V. (NYSE:CNHI), zorlu bir pazar ortamıyla karşı karşıya olmasına rağmen analist beklentilerini aşarak ilk çeyrekte kayda değer bir gelir artışı bildirdi.

Şirket, analistlerin 0,27 $’lık tahminini aşarak ilk çeyrek düzeltilmiş EPS’sini 0,33 $ olarak açıkladı. Çeyrek geliri 4,82 milyar dolar ile konsensüs tahmini olan 4,45 milyar doların önemli ölçüde üzerinde gerçekleşerek hisselerin %1,2 oranında yükselmesini sağladı.

Şirketin ilk çeyrekteki net geliri, geçen yılın aynı çeyreğindeki 486 milyon $ net gelir ve 0,35 $ EPS ile karşılaştırıldığında, 0,31 $ seyreltilmiş hisse başına kazanç ile 402 milyon $ olarak gerçekleşti. CNH Industrial’ın konsolide gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık %10 azalırken, Endüstriyel Faaliyetlerin net satışları yaklaşık %14 düşerek 4,13 milyar dolara geriledi.

Yönetim, gelir artışını Tarım segmentindeki olumlu fiyat gerçekleşmesine ve düşük sektör talebine ve bayi envanter yönetimi zorluklarına rağmen İnşaat segmentindeki istikrarlı performansa bağladı. Endüstriyel Faaliyetler için brüt kar marjı, Tarım segmentindeki düşük üretim hacimlerinin etkisini yansıtarak, fiyat gerçekleşmesi ve üretim maliyet verimliliği ile kısmen dengelenerek bir önceki yılın çeyreğindeki %24,4’ten %22,7’ye geriledi.

CNH Industrial CEO’su, özellikle Güney Amerika ve Avrupa’da gerileyen pazar koşulları karşısında ekibin üretim verimliliğini artırma ve disiplinli ticari uygulama çabalarını övdü. Şirketin yeniden yapılandırma programı, toplam işçilik ve işçilik dışı SG&A giderlerinde %10-15’lik bir azalma hedefleyerek yolunda ilerliyor ve bugüne kadar 78 milyon dolarlık yeniden yapılandırma masrafı yapıldı.

İleriye dönük olarak CNH Industrial, tarım sektöründeki satış tahminlerinin düşmesi nedeniyle 2024 yılı görünümünü değiştirdi. Tarım segmentinin net satışlarının yıllık bazda %11 ila %15 arasında düşmesi ve düzeltilmiş FVÖK marjının %13,5 ila %14,5 arasında olması bekleniyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

İnşaat segmentinin görünümü değişmezken, net satışların yıllık bazda %7 ile %11 arasında düşmesi ve düzeltilmiş FVÖK marjının %5,0 ile %6,0 arasında olması bekleniyor. Şirketin Endüstriyel Faaliyetler için serbest nakit akışı tahmini 1,1 ila 1,3 milyar dolar arasında revize edilirken, düzeltilmiş seyreltilmiş EPS’nin 1,45 ila 1,55 dolar arasında olması bekleniyor.

Zorluklara rağmen CNH Industrial, düşük endüstri talebinin etkisini hafifletmek için döngü marjlarını iyileştirmeye ve maliyet azaltma programlarını sürdürmeye odaklanmaya devam ediyor. Şirketin hisseleri, kazanç raporunun ardından yatırımcı güvenini yansıttı ve açıklamanın ardından mütevazı bir yükseliş gösterdi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu