İş

e-Faturaya geçiş için son gün 1 Temmuz

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan 535 Sayılı Vergi Kanunu Genel Tebliği ile elektronik belge kullanımı ve denetiminde önemli değişiklikler yapılırken, yıllık karı 500 bin TL olarak belirlenen mükellefler için e-faturaya geçiş için son tarih 2022 yılı ve üzeri ise 1 Temmuz 2023 olarak belirlendi. Bulut tabanlı yeni nesil ön muhasebe ve finans platformu EasyBi, e-Faturaya geçişi kolaylaştırıyor ve klasik fatura sistemine göre tahsilatı hızlandırıyor. Uygun fiyatlı seçenekler sunan KolayBi, mükelleflerin e-Fatura geçişini kolaylaştırmanın yanı sıra 600 adet e-Fatura kredisi sunarken, bir yıllık üyeliklerde ilk üç ay ücretsiz hizmet sunuyor.

Artık e-Fatura düzenlemenin yeri ve zamanı yok

Teknolojinin gelişmesi ve birçok şeyin dijitalleşmesi ile e-Fatura’nın hem daha pratik hem de çevreci olduğunu belirten KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana, talep edilen dijital dönüşüm çalışmalarımızdan biri. KolayBi olarak sunduğumuz e-Fatura hizmeti sayesinde tahsilat ve ödeme süreçleri kısalmakta, nakit işlemleri hızlandırılmaktadır. Ayrıca e-Fatura sayesinde faturaların kaybolma sorunu da tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu sayede faturaların oluşturulması, gönderilmesi ve teslimi için gereken süre en aza indirildiği için iş verimliliği otomatik olarak artar. Ayrıca e-Fatura kullanımı ile kağıt faturanın hazırlanması sırasında mürekkep, kağıt ve baskı maliyetlerini ortadan kaldırarak doğanın sürdürülebilirliğine katkıda bulunuyoruz. Ayrıca e-Fatura tercih eden müşterilerimiz her yerden e-Fatura oluşturup gönderebilmektedir. Ayrıca internet bağlantısı olan her yerden gönderilebilir. E-Faturalarını yasal prosedürlerle desteklenmiş haliyle 10 yıl boyunca saklayabilir ve istedikleri zaman ulaşabilirler.”

Yakında KolayBi’ Jet ile tüm süreçler daha pratik

Bu hizmetten ilk kez yararlanacak işletmelerin iş süreçlerini kolaylaştıran KolayBi’ Jet hizmetini e-Faturaya geçişle birlikte hayata geçireceklerini belirten Boyana, şunları kaydetti: “Emlak ve emlak şubesi, e-ticaret faaliyetleri, motorlu taşıtlar şubesi, inşaat, satın alma, satan veya kiralayanlar, internet ortamında ilan verenler ve internet reklam hizmeti verenlerden oluşan çok geniş bir kitle e-Faturaya geçiş yapacak. Bu doğrultuda ihtiyaçlarını analiz ederek KolayBi Jet’i geliştirdik. Bu hizmet sayesinde işletmeler detaylara boğulmadan sadece satış ve faturalarını yönetebilecek. Arayüz oldukça basit ve kullanışlıdır. Ayrıca KOBİ’ler e-Fatura entegrasyonunu hızlı bir şekilde tamamlayarak hızlı bir şekilde fatura kesmeye başlayabilecekler.”

habercekmekoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu