Haber

Güney Kıbrıs’ta 20 yaşındaki İngiliz kadına cinsel saldırı: 5 İsrailli gözaltında

Güney Kıbrıs’ın doğusundaki Ayia Napa beldesinde 20 yaşındaki İngiliz bir kadına cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla beş İsrail vatandaşı gözaltına alındı. İsminin açıklanmasını istemeyen Güney Kıbrıs polis yetkilisinin verdiği bilgiye göre, adliyeye sevk edilen şüpheliler, soruşturma kapsamında 8 gün süreyle gözaltında tutulacak. Haber, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis ve Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanı Nikos Hristodulidis ile Güney Kıbrıs’ta düzenlediği üçlü zirve öncesinde geldi.

BİR DİZİ CİNSEL İSTİSMAR VAKALARIYLA BAĞLANTILI Olduğu İDDİASI

Artefakt Habere göre İsrail Dışişleri Bakanlığı bugün konuya ilişkin yaptığı açıklamada, tutuklu vatandaşlarının aileleri ve Güney Kıbrıs yetkilileriyle temas halinde olduğunu duyurdu. İsrail’deki ‘Tecavüz Kriz Merkezleri Birliği’ İcra Direktörü Orit Sulitzeanu, olayın bir dizi grup cinsel istismar vakasının parçası olduğunu iddia etti.

‘BU OLAY İSRAİL TOPLUMUNA BİR UYARIDIR’

“Bu vaka İsrail toplumu için bir uyarıdır çünkü münferit bir vaka değil, 2019’da Ayia Napa’da, yaklaşık bir ay önce Rodos’ta ve 2019’da Girit’te olduğu gibi yurtdışındaki eğlence kültürünün bir parçası.” Sulitzeanu şunları söyledi. “Burada tehlikeli bir küme cinsel istismar olgusu gelişiyor” dedi. Sulitzeanu, “İsrail’deki eğitim sisteminin, gençleri sağlıklı cinsellik ve cinsel zararın önlenmesi konusunda eğitme, arzunun ne anlama geldiğini tartışma ve tabii ki suç görüntülerinin fotoğraflanması ve dağıtılması konusunda kritik bir role sahip olduğunu” hatırlattı. (HABER MERKEZİ)

haberpersembe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu