Haber

İsrail’in Gazze’deki katliamlarını şöyle savundu: Allah bize çocukları öldürmemizi emrediyor

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yoğun saldırıları devam ederken, sosyal medyada yayınlanan bir hahamın sözleri dehşete düşürdü.

İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 1873’ü çocuk, 1023’ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişi hayatını kaybetti. İnsanlık dramı yaşanan kentte sivil ölümleri artarken, bir hahamın Gazzeli çocuklara yönelik sözleri onlara pes dedirtti.

“TANRI BİZE ÇOCUKLARI ÖLDÜRMEMİZİ EMRİYOR”

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını sosyal medya hesabından canlı yayınlayan Haham Yaron Reuven, “Allah bize çocukları öldürmemizi emrediyor” dedi. söz konusu. Haham’ın bu sözleri İsrail’in Gazze politikasını bir kez daha ortaya koydu.

İSRAİL-FİLİSTİN ÇATIŞMASI

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adı verilen bir operasyon başlattı. Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar da Gazze-İsrail’in ucundaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek ele geçirdi. Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi ve İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

GAZZE’DE 1873’Ü ÇOCUK 4 BİN 651 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 306’sı asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 5.132 İsraillinin yaralandığı bildirildi. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 1873’ü çocuk, 1023’ü kadın olmak üzere 4 bin 651 kişinin öldüğünü, 14 bin 245 kişinin de yaralandığını duyurdu. İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarında 93 Filistinlinin öldüğü belirtildi. İsrail’in Gazze’ye saldırılarında 18 gazeteci hayatını kaybetti.

İSRAİL-LÜBNAN SINIRININ KALKINMASI

İsrail-Lübnan sınırında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 24 Hizbullah üyesi ve aralarında bir gazetecinin de bulunduğu 4 sivil hayatını kaybetti. Lübnan’ın gerçekleştirdiği saldırılarda 3 İsrail askeri ve 1 İsrailli sivil hayatını kaybetti.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

haber-besiri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu