Yaşam

İzmir Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Sohbetleri Düzenliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi , Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında ‘Cumhuriyet Sohbetleri’ düzenliyor. 5 ay sürecek söyleşilerin ilk konuğu 26 Ekim’de Prof. Dr. İbrahim Özden Kabaoğlu olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivleri, Müzeler ve Kütüphaneler Şube Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında ‘Cumhuriyet Sohbetleri’ başlatıyor. 5 ay sürecek söyleşilerin ilki 26 Ekim’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Küçük Salon’da Prof. Dr. İbrahim Özden Kaboğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek. ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Hukuk Politikaları’ başlıklı söyleşinin moderatörlüğünü Avukat Ayşe Kaymak üstlenecek.

ÜLKENİN DEĞİŞİM VE GELİŞİM SÜRECİ İNCELENECEK

‘Cumhuriyet Sohbetleri’nde ülkenin son yüz yılda yaşadığı değişim ve gelişim süreci incelenecek. Cumhuriyetin kazanımlarıyla hemen her alanda yaşanan değişim ve gelişim süreci röportajlara konu olacak. Röportajların amacı sadece geçmiş tecrübelerle sınırlı kalmayıp, ülkemizin geleceğine dair bir projeksiyon sunmaktır. Röportajlar: Cumhuriyetin 100. Yılında Kurtuluş ve Kuruluş EkonomiSiyaset ve Bugün, İnsan Hakları, Kültür ve Sanat, Fikir Hayatı, Cumhuriyet, Demokrasi, Siyaset, Akdeniz, Demokrasinin Beşiği başlığı altında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi-Küçük Salon ve APİKAM Yerleşkesi olmak üzere iki ayrı mekanda yer alacak. .

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

haber-lacin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu