Haber

Mardin’de 2 valiz dolusu 8 kilo altının çalınması kamerada

MARDİN’in Nusaybin ilçesinde, cuma namazına giden kuyumcuda bulunan ve ‘çantacı’ diye tabir edilen altın ürünleri satan kişiye ait olan 2 valiz dolusu 8 kilo 100 gram altının çalınma anı kameraya yansıdı. Kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan şüpheli A.C.P., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Adıyaman’dan Mardin’in Nusaybin ilçesine gelen ve kuyumculara altın eserleri satan Ş.A., 8 kilo 100 gram altın bulunan 2 valizle bir kuyumcuya geldi. Ş.A., akabinde kuyumcuyla birlikte iş yerini kapatarak cuma namazına gitti. Daha sonra kuyumcunun önüne gelen bir kuşkulu, bir müddet uğraştıktan sonra kapıyı açtı. Kuşkulu çabucak tezgahın ardında bulunan 2 valizi alarak süratle dışarı çıktı. Cuma namazından dönüşte hırsızlığın fark edilmesi üzerine polise ihbarda bulunuldu. Güvenlik kamerası ve etraftaki kameralardan çalışma başlatan polis, kuşkulu A.C.P.’yi Kızıltepe ilçesinde 2 valizle birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

Aralarında 1,5 kilo zincir, 2 kilo yüzük, 500 gram tektaş yüzük, 1,5 kilo madalyon, 600 gram kelepçe, 500 gram set altını olan 8 kilo 100 gram altın sahibine teslim edildi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu A.C.P. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Nusaybin Kuyumcular ve Sarraflar Odası Lideri Takyeddin Aktaş, olayın çok kısa müddette çözülmesi nedeniyle emniyet gruplarına teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu