Haber

Soğanlı’da rüya gibi hafta sonu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi, dayanışma içerisinde başlattıkları turizm atağı ile turizm cenneti Soğanlı Vadisi’nde çalışmalarını sürat kesmeden sürdürürken, bölgenin Türkiye ve dünyaya tanıtılması için de çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte hafta sonunu Kayseri’nin değerli turizm merkezlerinden birisi olan Yeşilhisar ilçesinde bulunan Soğanlı Vadisi’nde geçirdi. Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç’a AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel de eşlik etti.

Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek, 19 Kasım Cumartesi günü turizm cenneti Soğanlı Vadisi’nde iki gün süren ve mükemmel bir heyecana sahne olan Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın startını Yeşilhisar Belediyesi önünde verdi.

Daha sonra Büyükkılıç ve Çiçek, Soğanlı bölgesine geçerek burada incelemelerde bulundu. Lider Büyükkılıç ve Vali Çiçek’i bölgede Soğanlı bez bebekleri ve gözleme satışı yapan vatandaşlar ‘hoş geldiniz’ diyerek karşıladı. Büyükkılıç ve Çiçek vatandaşlarla sohbet ederek, iştirakçilere gözleme ikram etti.

Başkan Büyükkılıç ve Vali Çiçek Soğanlı’yı turizme kazandırmak maksadıyla devam eden çalışmaları da yerinde inceleyerek vadide yürüyüş yaptı.

“ŞEHRİMİZE YAPILAN HER GÜZEL İŞ YAKIŞIYOR”

İnceleme ve yürüyüşün akabinde açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ederek, “Soğanlı bu güzel insanlarla bir başka güzel. Bizleri yüreklendiren, bu hizmetlerin verilmesine fırsat veren dostlarımıza, hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Valimizle birlikte bir potansiyel oluşturarak her alanda imza atacak şekilde çalışmalar yapıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şehrimize, Soğanlı’mıza, Yeşilhisar’ımıza, Erdemli’mize yapılan her güzel iş yakışıyor. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“MUHTEŞEM BİR YER”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de açıklamasında Soğanlı’yı masal diyarı olarak nitelendirerek “Bizim masal diyarı diye tarif ettiğimiz Soğanlı Vadisi’ndeyiz. Büyükşehir Belediyemiz, bizler, milletvekillerimiz, Yeşilhisar Kaymakamımız, Belediye Başkanımız hep beraber çalışmalara başlamıştık kısa bir süre önce. Burada sabahın erken saatlerinde her gün balonlar havalanmakta. Yürüyüş yolları, özellikle tarihi 1000 yıl önceye dayanan kiliseler, Kapadokya krallığından eserler adeta bir masal diyarı. Muhteşem bir yer” tabirlerini kullandı.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZIN BURADA BÜYÜK BİR EMEĞİ VARDI, ŞİMDİ DE DEVAM EDİYOR”

Kendisi vazifeye gelmeden evvel de Lider Büyükkılıç’ın burada büyük bir emeği olduğunu, artık de devam ettiğini lisana getiren Çiçek, “Bir yandan Valilik, bir yandan Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma takımlarını görüyorsunuz. Herkes burada çalışıyor. Herkes elini taşın altına koymuş durumda. Bizim birebir vakitte tanıtıma gereksinimimiz var. Her bir köylü tanıtım elçisi olacak. Hepsi toplumsal medyasında köyünü tanıtacak, bizler tanıtacağız, basınımız tanıtacak. Tekrar Büyükşehir Belediye Liderimizin, burada esasen ben gelmeden evvel de büyük bir emeği vardı, artık de devam ediyor. Birlikte, önümüzdeki bahar Soğanlı’da öteki olacak ve biz hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz” halinde konuştu.

“ÇOK GÜZEL BİR EKİP VAR”

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise Soğanlı’da hoş bir takım olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Burada çok hoş bir takım var. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Liderimiz, ilçe belediye liderimiz, kaymakamımız, kalkınma ajansımızın genel sekreteri, vilayet müdürlerimiz, muhtarlarımız. Buradaki eser, bu birlikteliğin sayesinde ortaya çıkan bir eser. Bunun için Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Liderimize teşekkür ediyoruz. Bir evvelki geldiğimizle şimdiki ortasında çok önemli fark var. Çok kıymetli adımlar attı Sayın Valimiz, olağan Büyükşehir Belediye Liderimiz da bu adımlardan hiç geri kalmadı. Bu uyumla bir arada bu hoş sonuç ortaya çıktı. Baharda Soğanlı diğer olacak inşallah.”

Açıklamaların akabinde Lider Büyükkılıç, Vali Çiçek ve Milletvekili Karayel ile birlikte çocuklara oyuncak dağıttı.

TÜRKİYE ENDURO VE ATV ŞAMPİYONASI İLE ANADOLU ATEŞİ DANS GÖSTERİSİ TAM NOT ALDI

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşların işbirliği ile düzenlenen Soğanlı Vadisi’ndeki Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda, yarışçılar mani atlama, yokuş tırmanma, kayalıklardan geçme üzere kuvvetli parkurlarda iki gün çaba etti.

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın çabucak akabinde sahne alan Anadolu Ateşi, Türkiye’nin çeşitli yörelerine mahsus dans gösterisini sahneledi.

Davetliler, kaynağını Anadolu’nun mitolojik ve kültürel tarihinden alan ve Anadolu’nun her yöresinden derlenmiş halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran gösteriyi hayranlıkla izledi.

Etkinlikte iştirakçilere hitap eden Lider Büyükkılıç, “Soğanlı Vadimizde böyle bir organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta Valimiz ve ekibi olmak üzere tüm emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Soğanlı Vadisi’nde iki gün boyunca süren etkinliklere ilgi büyük olurken, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası ve Anadolu Ateşi dans şovları vatandaşlardan tam not aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu