Haber

Memduh Büyükkılıç’tan ‘Atatürk’ mesajı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete gidişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Önder Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin kurucusu ve İstiklal Mücadelesi’nin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında anarak, bu topraklar için canlarını feda eden tüm şehitlere teşekkür etti. Atatürk’ün ve hayatını kaybeden kahraman gazilerin şahsında vatan olmaktır. ‘dan merhamet istedi.

Başkan Büyükkılıç mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi ‘Benim naçizane bedenim bir gün elbet toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’, ecdadımızın bize bıraktığı bu cennet vatan Türk milleti sonsuza kadar yaşayacak, büyüyecek, gelişecek, üretecektir.” ” söz konusu.

Türkiye’nin uluslararası alanda daima geliştiğini vurgulayan Büyükkılıç, mesajında ​​şunları söyledi: “Başta savunma sanayii olmak üzere her alanda üreten ve sözleri tüm dünya tarafından dinlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin mensupları olarak, Atatürk’ün ‘ Dinlenmeden yürümeye karar verenler asla yorulmazlar.” Açıklamada belirtildiği gibi çalışmaya devam ediyoruz. “Ulaştırmadan altyapıya, eğitimden sağlığa, tarımdan turizme, spordan kültür sanata kadar hemen her alandaki yatırım ve hizmetlerimizle birlik, beraberlik içinde ‘durmak yok, dinlenmek yok, koşmaya devam’ diyoruz. ve dayanışmadır” dedi.

Büyükkılıç, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığını ve ay yıldızlı Türk bayrağını dalgalandıran bu cennet ülkede ecdadımızın mirasına layık olmak için çabaların sürdüğünü belirterek, mesajını şu şekilde tamamladı: : “Ay yıldızlı Türk Bayrağımız altında değerlerimize, devletimize, vatanımıza sahip çıkıyor, bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, bu uğurda fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha anıyorum. Ülkemizin iyiliği için.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu